Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 24 Серпня 2019, 20:16

Головна » 2019 » Травень » 14 » Всесвітній день вишиванки
Всесвітній день вишиванки

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

В Україні уже в 14-те відзначили «Всесвітній день вишиванки». Ця традиція виникла у 2006 році у Чернівцях і швидко поширилася скрізь, де живуть українці. З кожним роком все більше людей цього дня демонструють свою прихильність до українського традиційного одягу.

16 травня 2019 року у вестибюлі Тростинського НВК відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі та персонал закладу. Було проведено виховний захід даної тематики. На якому учні закладу читали вірші про вишиванки, українські традиції. І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Переглядів: 19 | Додав: Анатолій | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2019  »
Відділ освіти Васильківської РДА< Васильківський РМК< Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості < Великовільшанська ЗОШ < Дослідницька ЗОШ<

Тростинський НВК © 2019